Cruise seyahatimizin ikinci durağı olan Half Moon Cay adasını anlatmadan önce sizlere biraz Bahamalar ile ilgili bilgi vermek istedim. Bir sonraki yazımda bizim bu adada neler yaptığımızdan bahsedeceğim.

Bahamalar, ABD’nin Florida eyaletinin güneydoğu kıyısı açıklarında yer alan ve yaklaşık 700 adet adadan oluşan bir ülke. Başkenti New Providence adasında yer alan Nassau.

Bahamalar’a nasıl gitmeli?

Bahamalar’ın başkenti Nassau’ya uçmak için aşağıdaki havayollarını tercih edebilirsiniz. (Nassau havalimanı şehir merkezine yaklaşık 16 km uzaklıkta. )
THY: Miami’ye gidip Miami’den herhangi bir Amerikan iç hat uçuşuyla Bahamalar’a ulaşabilirsiniz.
British Airways: Londra aktarmalı
United Airlines: New York aktarmalı
American Airlines : Londra ve Miami aktarmalı

Uçak bilet fiyatları değişiklik gösterse de araştırdığım kadarıyla 2300 TL’nin altında bilet bulmanıza pek imkan yok. Ekobilet’in internet sitesinden biletleri bulabilirsiniz.
Sizin yerinizde olsam, önce Miami’ye uçar, en az 3 günümü Miami’de geçiririm.
Türkiye’den kalkıp da binlerce kilometre sadece Bahamalar için gidilmez bana kalırsa. (Miami’yi anlattığım blog yazım için tıktık)
Hatta Miami’nin kuzeyinde yer alan Fort Lauderdale şehrinden kalkan günü birlik turlar ile Bahamalar’ın Freeport şehrine gidebilirsiniz. (Detaylı bilgi için tıktık)
Bahamalar’da daha uzun süre kalmak isterseniz tıpkı bizim yaptığımız gibi Miami’den kalkan cruise’lara binebilirsiniz.

Bahamalar vize

Bahamalar’ın Türkiye için vize uygulaması yok fakat Amerika’dan transit geçeceğiniz için Amerika transit vizesine ihtiyacınız olacaktır. (Amerika vizesinin nasıl alınacağını detaylı olarak anlattığım yazı için tıktık)

Bahamalar’da nerede kalmalı ?

Biz cruise yolculuğu yaptığımız için Bahamalar’da kalmadık ancak araştırdığım kadarıyla kalınabilecek yerler ve gidilebilecek en güzel plajlar şöyle:
Paradise Island: Atlantis Otel muhteşem görünüyor!
The Abacos
Andros Island
The Exumas
Eleuthera & Harbour Island
Long Island
San Salvador Island
Cat Island

Paradise Island
Atlantis Otel
The Abacos
The Exumas
Eleuthera & Harbour Island
San Salvador Island
Cat Island

Bahamalar’da ne yapmalı ?

Şüphesiz ki Bahamalar’da yapılacak en güzel şey o güzelim turkuaz mavisi sulara kendinizi bırakmak! Ancak güneşlenip denize girmek haricinde adalarda yapılabilecek birçok aktivite mevcut.

Dalış ve şnorkel
Bot turu
Yunuslarla yüzme
Undersea Walk

Ayrıca Bahamalar’da duty-free alışverişin tadını çıkartabilirsiniz. Duty-free olan mağazaları DFS logosu ile ayırt edebilirsiniz.

Bahamalar’a ne zaman gitmeli?

Haziran ve Eylül ayları arası Bahamalar’ın en sıcak dönemi olmasına rağmen en çok yağışı da bu dönemde alır. Kış aylarında da daha serin olduğunu düşünecek olursak en uygun dönem Nisan-Mayıs gibi görünüyor.

Bahamalar’ın devamı için takipte kalın!