Gidesim Var'ı Takip Et:      Facebook      Twitter      Google+

Hakkımda

 

hakkimda
Yazmaya ve gezmeye tutkun bir mühendisim ben.
 
Çocukluk ve lise yıllarımı memleketim olan Bartın’da geçirdikten sonra üniversite sınavını kazanıp İstanbul’a yerleşmemle birlikte keşfettim gezmeyi, yeni yerler görmeyi, değişik kültürler tanımayı, yeni lezzetler tatmayı ne denli sevdiğimi. İlk kez yurt dışında bir ülkeyi (İtalya) gezdikten sonra bu sevgim daha da arttı.
 
Yazmaya olan tutkum ise henüz ilkokul sıralarındayken başladı. O zamanlar günlük tutuyor, gün içerisinde yaşadıklarımı defterime aktarıyordum. Ortaokula gelince İngilizce öğrenmeye başladım ve dünyanın dört bir tarafından mektup arkadaşları edindim. Hem yeni kültürler tanıdım hem de doyasıya yazdım, yazdım ve yazdım. Kendi ülkemi ve memleketimi başka kültürlerden insanlara tanıtmaya çalıştım.
 
En sonunda bu iki büyük tutkum bu blogun açılmasına vesile oldu. Şimdi farklı bir ülkeye veya şehre gittiğimde gezerken, yeni kültürler keşfedip yeni lezzetler denerken bir yandan notlar alıyor, daha sonra aldığım notları bir yazıya dönüştürerek deneyimlerimi burada sizlerle paylaşıyorum.

2 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close